لطفا منتظر بمانید.

لطفا منتظر بمانید.

رئیس قوه قضائیه در ‌کرمان: منطقه باید از وجود آمریکایی‌ها پاکسازی شود / اگر آهنگی از فساد ببینیم ‌برخورد می‌کنیم

رئیس قوه قضائیه در ‌کرمان: منطقه باید از وجود آمریکایی‌ها پاکسازی شود / اگر آهنگی از فساد ببینیم ‌برخورد می‌کنیم

رئیس قوه قضائیه در ‌کرمان: منطقه باید از وجود آمریکایی‌ها پاکسازی شود / اگر آهنگی از فساد ببینیم ‌برخورد می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم:

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه حاج قاسم شهید زندگی کرد تا به شهادت رسید و کریم زندگی کرد تا به کرامت رسید گفت: حقیقتا شهادتش قیامتی بر پا کرد و با اراده خدا دل‌ها در سراسر اسلام و ایران متوجه او شد.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در مراسم اربعین شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت که با حضور خانواده شهید سلیمانی در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار شد با تسلیت شهادت سردار رشید اسلام، افتخار مجاهدان در جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی به مردم عزیز کرمان و ملت شریف ایران اسلامی اظهار داشت: روح بلند او را که با ارواح مطهر شهیدان کربلا و نوح نبی مکرم اسلام محشور شده را تبریک و آسمانی شدنش را مبارک‌باد می‌گویم.

وی با اشاره به اینکه چهلمین روز شهادت این سردار سرافراز سپاه اسلام است گفت: حقیقتا شهادتش قیامتی بر پا کرد و با اراده خدا دل‌ها در سراسر اسلام و ایران متوجه او شد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه شهید نظر میکند به وجه‌الله افزود: همه هلاک شدنی هستند جز وجه‌الله و بقا متعلق به وجه‌الله است و او شهید زندگی کرد تا به شهادت رسید و کریم زندگی کرد تا به کرامت رسید.

وی با اشاره به اینکه انسان کریم فقط به خدا می‌اندیشد و رضایت خدا فقط برای او مهم است گفت: کرامت انسان را داری روحیه و ظرفیتی می‌کند که فقط به خدا می‌اندیشد.

رئیسی با تاکید بر اینکه محور شهید سلیمانی در زندگی خدا بود و تمام جوارح او به خدا می‌اندیشید افزود: او می‌خواست در مقابل خدا هر آنچه دارد و تمام امکاناتی را که خدا به او داده و جانش را تقدیم خدا کند و فناء فی‌الله شود.

وی با بیان اینکه کریم به کسی نمی‌گویند که فقط اهل بخشش باشد گفت: اگر کسی می‌خواهد به مقام کرامت برسد باید رضای خدا را جستوجو کند و جز خدا را نبیند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه از مهم‌ترین شاخصه‌های مکتب حاج قاسم اخلاص او است افزود: حاج قاسم برای خدا می‌اندیشید و برای خدا گام برمی‌داشت و رمز بقای حاج قاسم و متوجه شدن دل‌ها به او، اخلاص او بود.

وی با عنوان اینکه دومین نکته در مکتب حاج قاسم سلیمانی ولایتمداری اوست گفت: اگر وصیتنامه او هم نبود مشی و سلوک او نشان از یک ولایتمدار واقعی بود و انسان ولایتمدار با ولایت شعار فرق می‌کند.

رئیسی با اشاره به اینکه خیلی‌ها بر زبانشان ولایت جاری است اما ولایتمداری حاج قاسم را ببینید افزود: وصیتنامه او ولایتنامه است و از اول تا آخر وصیتنامه از ولایت می‌گوید.

وی با تاکید بر اینکه عزت ما در ولایت‌پذیری است و حاج قاسم در عرصه ولایتمداری سر از پا نمی‌شناخت گفت: ولایتمداری حاج قاسم در زمان امام نسبت به امام و بعد از آن نسبت به امام زمان ولایتمداری محض است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه شهید سلیمانی مردم‌باور بود و باور نسبت به مردم خیلی مهم است افزود: در دنیا سیاستمداران دم از مردم می‌زنند اما مردم را قبول ندارند.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی نگاه به مردم را تشریفاتی نمی‌دانست و تواضع و فروتنی او توجه به مردم و مصداق آیه “مُحَمَّدٌ رَسُولُ اللَّهِ وَالَّذینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ” بود گفت: او به مظلومین عالم عشق می‌ورزید و نسبت به آنها رحماء بود.

رئیسی با بیان اینکه دلدادگی به شهید سلیمانی آنقدر زیاد بود که بچه‌های مدافع حرم او را پدر خود می‌دانستند و امیدشان به حاج قاسم بود گفت: یک موی مستضعفین را به همه داشته‌های کاخ‌نشینان ترجیح می‌داد و با اشرافی‌گری مخالف بود.

وی با اشاره به اینکه دلیل محبوبیت او توجه به مردم بود و شخصیت حاج قاسم سلیمانی نباید تحریف شود افزود: بچه‌های کرمان، ثاراللهیان کرمان او را دیدند و راهبرد حاج قاسم، راهبرد مقاومت و ایستادگی فعال بوده است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه هرگز روحیه تسلیم و کوتاه آمدن در مقابل دشمن در مکتب او راه نداشته است تصریح کرد: حاج قاسم یک انقلابی بود که انقلاب را با تمام وجودش دوست داشت.

وی با یادآوری اینکه حاج قاسم به توصیه پیام‌های انقلاب اسلامی می‌اندیشد و تلاش می‌کرد از همه تهدیدها در اطراف ما قوت بسازد افزود: شهید سلیمانی در افغانستان و عراق و لبنان قوت ساخت.

رئیسی با بیان اینکه در تمام کشورها حزب‌الله ایجاد کرد و جبهه مقاومت تقویت شد گفت: سپهبد سلیمانی به دست افغانستانی‌ها، یمنی‌ها، لبنانی‌ها و عراقی‌ها آنها را قوتمند کرد.

وی با اشاره به اینکه این نظام مقتدر امروز در دنیا پیام دارد و پیامش این است که منطقه باید بدون آمریکایی‌ها زندگی کند افزود: منطقه باید از وجود آمریکایی‌ها پاکسازی شود.

رئیس قوه قضائیه با یادآوری اینکه روزی که شهید بهشتی به شهادت رسید خیلی‌ها نگران بودند اما خون شهید بهشتی جریان نفاق را برملا کرد و باعث عظمت انقلاب شد گفت: خون شهید سلیمانی نیز قیامتی برپا کرد و یومالله را رقم زد که باعث نزدیک شدن دل‌ها شد و این دل‌ها امروز به حضور آمریکا و استکبار در منطقه نفرت می‌ورزند.

وی با بیان اینکه امروز آمریکا و اروپا این پیام را فهمیدند که اگر بخواهند خطایی بکنند نتیجه کار آن این است که تسلیم نیروهای جمهوری اسلامی ایران شوند گفت: جلوه‌ای از این قدرت در خلیج فارس را دیده‌ایم.

رئیسی با بیان اینکه زدن پایگاه آمریکا توسط سپاه، برای کشور قدرت ایجاد کرد و باعث امیدواری مردم شد افزود: حاج قاسم به ارزش‌های انقلاب پافشاری کرد و امروز بیش از هر زمانی این ارزش‌های اسلامی طرفدار دارد.

وی با اشاره به اینکه اگر آهنگی از فساد و کجی و انحراف را بشنویم با او برخورد می‌کنیم گفت: دست قدرتمند امت به تبعیت از ولایت اجازه فساد در هیچ کجای کشور را نمی‌دهد و سوگواران حاج قاسم امروز پرچم مبارزه با فساد و پرچم مقاومت دست ولی‌فقیه است و بنده سرباز او هستم.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه امروز قدرت به وجود آمده با حضور آگاهانه مردم در صحنه در سایه ولایت برای مدیران و مسئولان زمینهای برای اقدامات اساسی برای اصلاح امور جامعه است افزود: این قدرت عظیم به برکت حضور مردم در تشییع جنازه حاج قاسم ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه نسخه را مقام معظم رهبری فرمودند که راهکار هر مشکلی در درون همین کشور و به‌دست جوانان برومند این کشور است گفت: آنها که رفع مشکل را در دست بیگانگان و به لبخند و اخم دشمن وابسته می‌دانند، سخت در خطا هستند.

رئیسی با بیان اینکه ما به ولی‌فقیه زمانمان عرض می‌کنیم که هم کلام شما و هم وصیتنامه سردار رشید اسلام سلیمانی را شنیدیم افزود: حاج قاسم از ما میثاق می‌خواهد و امروز مسئولان و دست‌اندرکاران بدانند کار برای خدا و گره‌گشایی از کار مردم برای خدا شکرگزاری به درگاه خداوند است.

وی با اشاره به اینکه امروز پیام حاج قاسم به همه ما دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی و مقاومت در راه هدف و امید به آینده است و در این راه نباید ذره‌ای ناامید شویم گفت: شهید سلیمانی مرد اراده پولادین، اهل ایستادگی و شاگرد مکتب خمینی کبیر و بزرگی چون امام خامنه‌ای حکیم بود.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه حاج قاسم با خانواده سردارانی که همسنگر او بودند درد و دل می‌کرد افزود: حاج قاسم ایستادگی می‌کرد و به همرزمانش نیز ایستادگی داد.

وی با اشاره به اینکه کرمان را به ولایتمداری می‌شناسیم و حاج قاسم سلیمانی کرمانی‌ها را به ولایتمداری بیشتر توصیه کردند گفت: دشمن در منطقه خواست و نتوانست اما ما خواستیم و توانستیم و امروز دشمن می‌خواهد خیمه ولایت را مورد ضربه قرار دهد اما ما نمی‌گذاریم.

رئیسی با بیان اینکه حاج قاسم مردم را امیدوار کرد و امروز هر قدمی و هر قلمی در جهت امیدواری مرد حرکت کند راهبرد نظام است افزود: هر که قصد ناامیدی مردم را داشته باشد در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

وی با اشاره به اینکه انتخابات آزمون مهمی در پیش روی ماست و حضور مردم مجلس انقلابی را رقم خواهد زد گفت: ان‌شاءالله در این آزمون نیز پیروز شویم و انتخاب اصلح را انجام بدهیم و رضای خدا شکل دادن مجلسی انقلابی و با بصیرت و گره‌گشا از مشکلات مردم است.

نظر خود را بگذار


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *