لطفا منتظر بمانید.

لطفا منتظر بمانید.

روایت حق و باطل از زبان شیخ حسین انصاریان؛ مراقب باشید به خیال حق سال‌ها گرفتار باطل نباشید

روایت حق و باطل از زبان شیخ حسین انصاریان؛ مراقب باشید به خیال حق سال‌ها گرفتار باطل نباشید

حجت‌الاسلام انصاریان با اشاره به اینکه انسان در کارهایی که اطمینان به حق یا باطل بودن آن ندارد باید از اهلش سوال کند گفت: مراقب باشید تا به خیال حق سال‌ها گرفتار باطل نباشید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ حسین انصاریان شامگاه چهارشنبه در آخرین شب مراسم گرامیداشت میلاد یگانه دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه الزهرا(س) در مسجد تاریخی گنج کرمان اظهار داشت: در قرآن مجید می‌خوانیم داوری پروردگار مهربان عالم نسبت به کسانی است که اهل تلاوت کتاب الهی هستند و به شایستگی تلاوت دارند.

وی با بیان اینکه خداوند اینگونه تلاوت کنندگان قرآن را مومن به قرآن می‌داند گفت: این افراد هم اهل تلاوت هستند، هم قرآن را می‌فهمند و هم به دستورات قرآن عمل می‌کنند.

استاد اخلاق و مفسّر قرآن کریم با عنوان اینکه تکلیف هیچ کدام از ما عمل کردن به تمام آیات قرآن نیست و هر مرد و زنی مکلف به حدود آیات مربوط به خودش است افزود: کسی که توانمند برای جهاد نیست و بدن قدرتمندی ندارد یا دست و پای او عیب دارد و ناقص است آیات جهاد شامل حال او نمی‌شود.

وی با بیان اینکه کسی که درآمد سال او مطابق با هزینه‌های زندگی‌اش ندارد تکلیفی برای زکات و خمس ندارد گفت: کسی که کارگزار یک مملکت نیست و کاسب معمولی یا بنا و دبیر است نسبت به کل مردم یک کشور تکلیفی برای اجرای عدالت ندارد.

انصاریان با عنوان اینکه همه ما باید با یک متخصص قرآن مجید در ارتباط باشیم و تکالیف خود را از قرآن مجید از آن متخصص بپرسیم و یا با یک عالم ربانی گفت‌وگو کنیم ادامه داد: باید وضع خود را مانند بیماری که برای طبیب توضیح می‌دهد با آن عالم بگوییم و از او روش درمان را بگیریم.

وی با بیان اینکه حضرت عبدالعظیم حسنی خدمت امام هادی(ع) می‌رسد و از او می‌خواهد تمام عقایدش را برای امام بگوید گفت: امام می‌فرماید بگو و تمام عقاید او را خوب گوش می‌دهد، امام هادی(ع) اینگونه به او اطمینان می‌دهد که عقایدی که برای من گفتی دین من و دین پدران من همین است.

این مفسر و مترجم قرآن کریم با اشاره به اینکه کار بسیار مهمی است که انسان در کارهایی که اطمینان به حق بودن و یا باطل بودن آن ندارد از اهلش سوال کند تا خدای نکرده سال‌ها به خیال حق بودن، گرفتار باطل نباشد افزود: روایات زیادی داریم که اصحاب ائمه وضع خود را ارائه کرده و با کمال تواضع از آنها درخواست موعظه کردند.

وی با بیان اینکه گاهی انسان گرفتار یک گناه باطنی می‌شود و همین گناه که در این دنیا علاج و درمان نشود برای ابد دوزخی می‌شود گفت: پیامبر(ص) فرمود “از همه گناهان دوری کن که این بهترین دوری کردن است” و بعد فرمود “واجبات خدا را عمل کنید.”

انصاریان با تاکید بر اینکه به پروردگار توجه قلبی داشته باشید که فردای قیامت وقتی وارد می‌شوید چیزی محبوب‌تر از توجه به پروردگار نیست افزود: امیرالمومنین(ع) می‌فرماید “اهل قرآن رفیق خاص پروردگار هستند و محبوب‌تر از آنها روی زمین نیست و حکم خدا را دقیق عمل می‌کنند.”

وی با بیان اینکه وجود مبارک حضرت مسیح به پروردگار عالم گفت “خدایا خیلی مایلم یکی از دوستان خاص شما را ببینم که محبوب شما است” خطاب رسید “دنبال این آدرس برو و دوست و محبوب من را خواهی دید” ادامه داد: حضرت مسیح دنبال آدرس رفت و دید خانمی آنجا است که چشم و دست و پا ندارد و روی زمین نشسته است.

این مفسر و مترجم قرآن کریم با اشاره به اینکه حضرت مسیح به آن خانم سلام کرد و خانم جواب داد علیک‌السلام یا روح‌الله افزود: حضرت مسیح عرض کرد “تو که چشم نداری چگونه من را با اسم صدا کردی” و خانم جواب داد “همان‌که آدرس من را به تو داد به من هم خبر داد که تو می‌آیی.”

وی با بیان اینکه پاکی است که انسان را محبوب خدا می‌کند گفت: آن خانم به حضرت مسیح گفت “سه نعمت قلب ذاکر، زبان شاکر و بدن صابری دارم؛ دلم همواره متوجه خدا است، همیشه نعمت خدا را شکرگزاری می‌کنم، هیچ طلبی از خدا ندارم و انسان باید تسلیم خداوند باشد و از وضعیت بدنم هیچ شکایتی از خداوند ندارم.”

خبرگزاری تسنیم

نظر خود را بگذار


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *