لطفا منتظر بمانید.

لطفا منتظر بمانید.

سوغات کرمان

سوغات کرمان

سوغاتی های کرمان

کلمپه کرمان

یکی از شیرینی های خوشمزه و معروف کرمان است که طرفداران بسیاری دارد. کلمپه کرمان شکلی شبیه گل داشته و درونش خرما و گرما می گذارند. یکی از معروف ترین و قدیمی ترین شیرینی پزی های کرمان، شیرینی سرای رضا در خیابان بهمنیار  و میدان آزادی کرمان بوده که بهترین و تازه ترین کلمپه ها را می پزد.

قووتو کرمان

قووتو در واقع پودر شده تمام مواد مغذی و مخلوط شده آن هاست. از قووتو برای جلوگیری از ضعف استفاده می کنند. قووتو پسته، قووتو بادام و انواع دیگر قووتو ها را از مغازه های سوغاتی فروشی و البته از بازار کرمان می توانید تهیه کنید. اگر به سراغ عطاری های کرمان بروید، بهترین قووتو ها را با قیمت های مناسب می توانید تهیه کنید.

پته

یکی از صنایع دستی زنان کرمانی، پته دوزی و پته است. پته های بسیار زیبا در واقع نوعی نقش اندازی با کوک ها و نخ های رنگی بر روی پارچه های قرمز، زر، سبز، آبی، سید و سیاه است که طرح های بسیار زیبایی را ایجاد می کند. پته ها جزو گران ترین سوغاتی های کرمان هستند که با دست دوخته می شوند. هر دختر کرمانی بر روی جهیزیه خود حتما پته دارند و گاهی خودشان می دوزند.

قالی کرمان

قالی کرمان با نقش مخصوص کرمانی یکی از صنایع دستی است که در راهنمای سفر به کرمان به پیشنهاد می دهیم از انواع قالی کرمان در بازار فرش کرمان به همراه مبل های دوخته شده با قالی کرمانی دیدن کنید. به این مدل از مبل ها، مبل قالی می گویند.

ظروف مسی

اگر به بازار گنجعلی خان بروید، وارد راسته مسگرها در کنار حیاط گنجعلی خان شوید. صدای ضرب آهنگ مسگرها بر روی ظروف مسی و روحی بسیار جالب است و ریتم خوبی دارد. کرمان را می توان منبعی بسیار خوب برای ظروف مسی اصیل دانست.

زیره کرمان

“زیره به کرمان بردن” از اصلاحاتی است که همه افراد شنیده اند و در نتیجه همه با یکی از سوغاتی های کرمان آشنا هستند. کاشت زیره از قدیم الایام در این شهر و استان وجود داشت و صادر کننده زیره های بسیار عالی بود. یکی از جنبه های کاشت زیره، استفاده از زیره در اکثر غذاهای کرمانی است. زیره پلو غذایی کرمانی است.

کماچ سهن

یکی از خوشمزه ترین شیرینی های کرمانی است که در راهنمای سفر به کرمان پیشنهاد می دهیم که برای دوستان و آشنایان خود خریداری کنید.شیرنی کماچ سهن کرمانیان است.

پسته کرمان

در واقع در بیشتر شهرهای استان کرمان پسته کاشته می شود. اگر ه پسته رفسنجان بیشتر از دیگر شهرهای کرمان توانسته شهرت پیدا کند. پسته و مخصوصا پسته تازه در اوایل پاییز را می توان یکی از بهترین سوغاتی های کرمان دانست.

نظر خود را بگذار


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *