لطفا منتظر بمانید.

لطفا منتظر بمانید.

مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان ۲ نفر را گرفت

مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان ۲ نفر را گرفت

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از جان باختن دو نفر در راین به علت مسمومیت با گاز مونوکسید کربن خبر داد.

سید‌محمد صابری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، از جان باختن دو نفر در صبحگاه امروز در راین به علت مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن خبر داد و اظهار داشت: هر دو نفر جانباخته این حادثه مرد و حدودا ۳۵ و ۵۰ ساله بودند.

وی با بیان اینکه این نفر به علت استفاده از ذغال جهت گرم کردن محیط در فضای بسته جان باخته‌اند گفت:بیشترین مورد مسمومیت ثبت شده در سال جاری در استان کرمان به علت استفاده از “ذغال و بخاری هیزمی” در محیط‌های بسته جهت گرم کردن محیط بوده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با عنوان اینکه شهرستان‌های کرمان، بافت و رفسنجان رکورددار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در پاییز امسال هستند افزود: ۱۴۲ نفر مسموم و ۹ نفر جان باخته ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در پاییز امسال در “سامانه اورژانس پیش بیمارستانی استان کرمان” ثبت شده است.

وی با اشاره به تعداد جانباختگان مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در زمستان امسال در استان گفت: از ابتدای زمستان نیز به جز دو نفر فوتی امروز راین یک نفر نیز ۲۰ دی ماه در روستای باغابُر لاله زار بردسیر به دلیل گازگرفتگی جان باخت.

لطفی مدیر علت‌یابی حوادث و آتش‌سوزی آتشنشانی کرمان نیز در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه استان کرمان رتبه چهارم بیشترین میزان گازگرفتگی با گاز منوکسیدکربن در کشور را دارد اظهار داشت: گاز منوکسیدکربن گازی بی‌رنگ، بی‌بو و بدون مزه است و بسیاری از این حوادث به دلیل سهل‌انگاری خود اشخاص اتفاق می‌افتد.

خبرگزاری تسنیم

نظر خود را بگذار


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *